Zo sveta VZV

16. júna 2021

Lítium-iónové vysokozdvižné vozíky HYSTER® pre 10 až 18 tonové náklady

Spoločnosť Hyster oznámila, že jej vysokozdvižné vozíky s nosnosťou 10 až 18 ton sú teraz k dispozícii s elektrickým pohonom, ktorý pomáha podnikom dosiahnuť ciele s nulovými emisiami.

Nové vysokozdvižné vozíky Hyster® J10-18XD zdvihnú až 18 ton a sú vybavené lítium-iónovými batériami poskytujúcimi plný výkon a zrýchlenie, porovnateľné s naftovým vysokozdvižným vozíkom – ale bez emisií.

„Toto je prelomový moment pre podniky v ťažkom priemysle, ktoré majú záujem dosiahnuť zelené ciele v továrňach, skladoch a lodeniciach,“ hovorí Jan-Willem van den Brand, riaditeľ pre globálny rozvoj trhu, Big Trucks, spoločnosti Hyster. „S podporou spoločnosti Hyster je prechod na čistú elektrickú energiu teraz jednoduchší ako kedykoľvek predtým a prichádza bez kompromisov v oblasti výkonu alebo efektívnosti.“

Prevádzky, ktoré vykonávajú úlohy v náročných priemyselných odvetviach, ako sú v drevárskom, kovospracujúcom či stavebnom priemysle, sa môžu spoľahnúť na tieto nové elektrické vysokozdvižné vozíky zvnútra aj zvonku, vďaka výkonu vhodnému do jedno, dvoj alebo troj zmennej prevádzky, “pokračuje Jan-Willem.

Nové veľké vysokozdvižné vozíky sú tiež inteligentne navrhnuté tak, aby zabránili prehriatiu, a to jedinečnou kombináciou kvapalinou chladených motorov a striedačov s lítium-iónovými batériami s napätím 350 voltov. Vysokonapäťový a slaboprúdový systém, ktorý sa vo vozíkoch nachádza, nielenže výrazne obmedzuje produkciu tepla, ale obsahuje aj špeciálne navrhnuté vodou chladené motory a ovládače pohonu, ktoré ďalej zabraňujú hromadeniu tepla. Systémy na sledovanie stavu batérie tiež pomáhajú kontrolovať nedostatočné nabitie a prebitie.

Či už sa vysokozdvižné vozíky používajú na vykladanie oceľových tyčí z vlaku, na privádzanie betónových foriem do výrobného procesu alebo na prepravu panelov na báze dreva výrobným závodom, nové elektrické vozíky Hyster môžu poskytovať ešte lepšiu produktivitu ako naftová alternatíva. Tichá a pohodlná kabína tiež zlepšuje pohodlie vodiča spolu s vynikajúcou viditeľnosťou, ergonómiou a funkciami zvyšujúcimi produktivitu.

„Bez ohľadu na to, či je vozík používaný na pravidelnú alebo nepretržitú prevádzku, môžete s nimi jazdiť ako na naftu,“ hovorí Jan-Willem a vysvetľuje, že rovnako ako v prípade elektrického vozíka Hyster Big Truck s integrovaným obvodom, aj nové elektrické modely poskytujú mimoriadny trakčný výkon a zrýchlenie.

Avšak v spojení so správnou aplikáciou a intenzitou prevádzky môžu vysokozdvižné vozíky Hyster® J10-18XD tiež pomôcť prevádzkam znížiť celkové náklady na vlastníctvo.

Integrované lítium-iónové batérie poskytujú vyšší výkon ako klasické baterky a majú dlhšiu životnosť, čo pomáha znižovať náklady. Okrem toho môže byť každý vozík vybavený modulárnymi akumulátormi na ukladanie potrebnej energie potrebnej na splnenie prevádzkových potrieb. Systém je optimálne navrhnutý na nabíjanie s vysokou spotrebou energie, čím odpadá potreba výmeny batérií, takže doba prevádzky je maximalizovaná. Nový variant vysokozdvižného vozíka vyžaduje iba 11 minút nabíjania až na jednu hodinu práce.

„Vďaka kratšiemu času nabíjania môže z väčšej dostupnosti vzv profitovať široká škála aplikácií,“ hovorí Jan-Willem. „Prevádzka s dvoj- alebo trojzmennou prevádzkou môže ľahko dobiť baterku, čo zabráni nutnosti výmeny batérie a samostatnej nabíjacej miestnosti. Pretože batéria a elektrický motor nevyžadujú údržbu, tiež to pomáha znižovať náklady a ďalej prispieva k nízkym celkovým nákladom. “

Na podporu podnikania pri prechode z naftového na elektrický vozový park spoločnosť Hyster úzko spolupracuje s plánovaním prechodu a poskytuje možnosti, ktoré umožňujú konfiguráciu správneho elektrického vysokozdvižného vozíka pre rôzne aplikačné potreby. Odborníci spoločnosti Hyster tiež poradia s potrebnými zmenami v oblasti elektrických a infraštruktúrnych potrieb a s vhodnou stratégiou nabíjania. Ďalšiu podporu poskytuje školenie a servis po celú dobu životnosti vysokozdvižného vozíka.

„Zelené ciele sú dôležité aj pre mnohé podniky, z ktorých niektoré skúmajú implementáciu solárnych panelov a ďalšie miestne spôsoby výroby elektriny. V mnohých krajinách existujú aj daňové stimuly a granty, ktoré podporujú spoločnosti, ktoré chcú investovať do zariadení s nulovými emisiami, “hovorí Jan-Willem. „Vďaka týmto typom aplikácií budú nové vysokozdvižné vozíky ideálnou voľbou v porovnaní s naftou, a to ekologicky aj ekonomicky.“

Tí, ktorí prechádzajú na lítium-iónové vysokozdvižné vozíky, dostávajú podporu od miestnych predajcov spoločnosti Hyster. Po celom svete spolupracujú s každým zákazníkom na stanovení presných požiadaviek pre konkrétnu aplikáciu a na konfigurácii batériového systému tak, aby vyhovoval prevádzke.

Aktuality , , , ,
PONÚKAME VIAC

Spoločnosť HYSTER je popredným dodávateľom vysokozdvižných vozíkov a jednou z najznámejších značiek vo svete manipulačnej techniky. Naša spoločnosť ponúka kompletný sortiment nových VZV, kvalitné použité vozíky. Ak potrebujete vysokozdvižný vozík len na krátky čas, je tu pre vás naša požičovňa. Ku všetkému nadštandardný servis a originálne diely.